Ve zdravém těle zdravý duch!

Každý člověk, ať už je to dítě, žena či muž, má dvě své části. Myslíte, že ne? Tak pojďme na to!
figura prkno
Fyzické tělo, smyslové efekty
Jednak je to něco, co přímo vidíme, tedy fyzická, materiální a také zjevná, což znamená, že nejen člověka vidíme, ale také ho slyšíme a vidíme. Samozřejmě má člověk i další smysli, tedy můžeme někoho v uvozovkách nahmatat a nebo ochutnat, když to vezmeme až do detailů. To je tedy tak nějak naše fyzické tělo a jeho projevy, které můžeme vidět, slyšet, prostě vnímat jako celek.

Duch, duše, spiritualita
Ale když se nad tím zamyslíme, určitě nás napadne, že jednak proto, že už to bylo výše napsáno, ale také za druhé proto, že to tak vnímáme, máme jako lidé i takovou stránku nehmotnou, kterou nevidíme a neslyšíme. Duchovní stránku. Skrytou. Můžeme tam schovat náladu, důvody chování, neviditelné hybné síly. Možná se to na první pohled zdálo zvláštní, ale můžeme si říct, že to tak je. A i když nebudete nijak duchovně založeni, určitě potvrdíte, že jste někdy v minulosti zažili ten pocit, že jste někam museli jít, i když se všechno komplikovalo a nebo naopak jste zůstali doma, protože jste prostě měli pocit, že někam se vám nechce. Prostě takový pocit uvnitř vás. Intuice. Každý tomu můžeme říkat jinak.
Samozřejmě, můžete namítat, že nikdo nikdy neprokázal a v žádném tisku neproběhlo, že duši máme, i když v posledních letech se objevují i zprávy vědců, lékařů a dalších specialistů, kteří potvrzují, že když člověk zemře, nějaká “část” z něj odchází.
Tyto dvě naše složky existují bez ohledu na to, jestli jste se teď rozhodli mi věřit či nikoli a není to opravdu nikdy záležitostí víry. Je to prostě tak, běžně to můžete ve vašem životě sledovat.
Proč o tom mluvím? Protože je třeba začít vnímat svět kolem sebe tak, jak je známo, že existuje, tedy jako sloučení hmoty a duše, tedy jako skutečný celek.
Možná jste více spirituálně založení než jiní a věnujete se duchovní cestě hodně. Pak vám toto nepřijde jako důležité a novinkové sdělení. Ovšem podstatou tohoto sdělení je následující informace, která možná opomíjí jak ti, co věří v duchovní cestu, tak ti, kteří naopak nevěří.
Musíme obě dvě složky udržovat v kondici.
žena při snění
Vraťme se k přírodě, začněme opět zdravě jíst a hýbejme se! Vnímejme vlastní pocity, intuici a vzkazy těla, které nás upozorňují na to, co se děje uvnitř nás!

Posted in Nezařazené