Pro kvalitu milování je rozhodující množství testosteronu


Testosteron je mužský pohlavní hormon, bez něhož nelze docílit erekce. Někteří lidé si však plně neuvědomují, že to je pouze součást celého složitého komplexu pojetí sexuality, kterou bychom měli chápat více do hloubky. Čím lépe totiž každý z vás pronikne do tajemství této přirozené lidské potřeby, tím méně pak bude nutné řešit cenu Viagry na trhu.

ležící dívka

Jak je to s tím testosteronem

Hladinu tohoto hormonu v krvi ovlivňuje mnoho faktorů, některé jsou veřejnosti známé, jiné už tolik ne. Prvořadým vlivem na jeho produkci je životní styl. Čím více je veden v pozitivním duchu, tím lépe. Jde především o život bez stresu, v poklidu, s dobrými mezilidskými vztahy, v příjemném a klidném prostředí, bez smogu, hluku, chaosu a podobných negativních jevů. Další podmínkou k tvorbě testosteronu je patřičná výživa, nejlépe s dostatkem čerstvé zeleniny, ovoce, ořechů luštěnin a celozrnných obilovin. Ze stravy je třeba vyloučit alkohol a přemíru masa.

Na testosteron má ovšem vliv i partnerský vztah. U mužů stoupá hlavně tehdy, jeví-li o ně žena zájem a projevuje citovou náklonnost, a zároveň je pro ně přitažlivá i fyzicky.

ženská tvář

Fyzická přitažlivost je přímo alchymie, která závisí nejen na vizuálním vjemu, ale zejména na čichovém. Může vám to připadat zvláštní, ale pro muže je čich jedním z nejdůležitějších smyslů, dalo by se říci, že důležitější, než hmat, sluch a chuť. Podle čichu muži rozpoznají, zda je pro něho partnerka vhodná do postele, tedy přesněji řečeno, zda z milování mohou vzejít zdravé a silné děti. O tomto pojednávají i někteří odborníci v oblasti sexuologie, týká se to výbavy DNA, a pokud je co nejvíce odlišná, je to vždy dobré znamení.

Jestliže tedy mužům voní partnerčin pot, je to kromě záruky početí zdravých potomků i velmi silné afrodiziakum, které podporuje tvorbu testosteronu a udržuje erekci v potřebné kvalitě.