Jak je to s hypotékou bez dokládání příjmů?

Každý, kdo pátrá po hypotéce bez dokládání příjmů, to dělá právě proto, že v bance nepochodil kvůli nízké bonitě. Takový člověk se pak jednoduše domnívá, že jeho příjmy jsou příliš nízké proto, aby mohl žádat o běžnou hypotéku, o běžný typ úvěru. Nicméně to, že banka o vašich příjmech tvrdí, že jsou pro vaši půjčku nedostatečné, ještě ani zdaleka nemusí znamenat, že tomu tak skutečně je.

krabička

Co taková bonita vlastně znamená a o čem vypovídá?
Jakmile požádáte o půjčku v klasickém bankovním domě, budou tam posuzovat vaši bonitu, tedy to, zda budete schopni požadovaný úvěr splácet. Pro takové posouzení je tedy nezbytné znát výši vašich příjmů, a také vaše výdaje. Své pravidelné příjmy, které do vašeho rozpočtu plynou pravidelně každý měsíc, budete muset nezbytně pečlivě doložit. Je jedno, zda jde o váš pravidelný plat, mzdu anebo třeba příjmy z pronájmu, či o sociální dávku – vše, co je trvalé a prokazatelné se počítá. Pokud jde o vaše výdaje, tak tady už to bývá jiné. I když doložíte, jak jste spořiví a jak málo utratíte, banka vám stejně odečte minimálně čtyřicet procent vašich příjmů, které považujete za nezbytné minimální výdaje všech lidí. A právě tady nastává problém – mnozí lidé ve skutečnosti utratí méně a uspoří více. To ovšem žádnou banku nezajímá.

měna

Avšak nebankovní společnost to zajímat bude. Takže jestliže máte potíže s půjčkou v bance, sjednejte si tu nebankovní. V nebankovní společnosti se vám budou věnovat individuálně, sestaví vám úvěr na míru a jeho podmínky budou takové, aby vám maximálně vycházely vstříc. Takže pokud máte opravdu nižší příjem, můžete mít dobu splácení nastavenou až na dlouhých třicet let, abyste mohli splácet po opravdu malých částkách, které váš domácí rozpočet nijak výrazně nezatíží.
Navíc, když se vám bude dařit, můžete celou částku klidně předčasně doplatit, a to bez zbytečného penále.