Za nebankovní hypotéku můžete ručit i pozemkem

Potřebujete peníze? Pomýšlíte na nebankovní hypotéku? Pak vás jistě velice zajímají podmínky, jaké musíte splnit pro přidělení úvěru!
Pokud jde o nebankovní hypotéky, nemusíte si dělat velké starosti. Jejich předností je rychlost vyřízení žádosti, pohodlí při řešení přes internet, a také dobrá přehlednost podmínek.
Vlastně musíte dostát pouze dvěma základním podmínkám pro to, abyste mohli úvěr získat.

detail – hromádka barevných euro bankovek

Na první podmínce není nic překvapivého ani nejasného. Narazíte na ni všude, kde se obrátíte se žádostí o peníze. Tato podmínka je stanovena zákonem, a proto každý poskytovatel úvěrů musí nejprve prověřit, zda máte dostatečné příjmy pro to, abyste zvládli půjčku splácet. Pro vyjádření vašich možností v tomto směru se používá termín bonita. Jedná se o to, zda je vaše bonita dostatečná anebo nízká. Nicméně posouzení bonity se u jednotlivých poskytovatelů liší, takže se snadno může stát, že zatímco vám to někde nevyjde, tak jinde vás uvítají s otevřenou náručí.

kalkulačka a barevné grafy

Za druhé byste měli vědět o ručení nemovitostí – podmínce typické pro nebankovní úvěry. Nemovitost je dostatečnou zárukou v případě, kdy přestanete splácet. Nebankovní společnosti na rozdíl od bank vycházejí vstříc i více rizikovým klientům, a proto se nelze divit tomu, že požadují dostatečné záruky, aby o své peníze nepřišly. Takže je nezbytné, abyste se za vámi požadovaný úvěr zaručili vhodnou nemovitostí. Důležité je především to, jaká bude její hodnota. Ručit můžete prakticky čímkoli – můžete si sjednat hypotéku na pozemek fahd.cz, ale třeba i hypotéku na družstevní byt. A dokonce takový majetek nemusí být ani váš. Pokud vy sami nemůžete žádnou vhodnou záruku poskytnout, můžete celou situaci vyřešit i tím, že se obrátíte na vhodného spoluručitele, který potřebný majetek vlastní. Ať už je to váš příbuzný, přítel anebo třeba soused, tak záleží jen na tom, zda je ochotný zaručit se svým vlastním majetkem za vaši půjčku.