Chemie je potřebná

Udržet vodu ve vašem bazénu nádherně čistou, je nelehký úkol pro každého, kdo ho vlastní a může se v něm osvěžit v průběhu léta. Kromě toho, že si zakoupíte dostatek příslušenství, které vám s jeho údržbou do velké míry pomůže, musíte obětovat svůj čas i finanční možnosti tomu, že mu dopřejete bazénovou chemii ve vyváženém poměru.

meloun

  • I díky ní budete mít váš bazén ve stavu, který by odpovídal jeho kvalitě a umožnil vám koupat se bez potíží.

Vybere si každý, a to dle libosti

Ne všichni vlastníci zahradních nebo vnitřních bazénů používají stejný druh chemie. Právě proto je sortiment natolik pestrý, že si sami můžete zvolit takovou, o které jste přesvědčeni, že vám přinese nejlepší výsledky.

bazén venkovní

Co všechno je na trhu a vaší vodě k dokonalosti jedině pomůže?

  1. Mořská sůl– o jejím účinku jistě víte už z prostředí domova, kde vám fantasticky vylepší jakékoliv jídlo, které si připravíte. Používá se však i do bazénu, kdy díky své čistotě a obsahu přírodních minerálů poskytne vaší vodě všechno to, co potřebuje k tomu, aby byla už na oko perfektní.
  2. Rovnováha pro pH– abyste předešli možnému zakalení a vaše chemie fungovala, jak má, musíte pravidelně sledovat a vyvážit hladinu pH, kterou je možné snížit nebo zvýšit. Přípravků na jeho úpravu je v sortimentu dostatek.
  3. Bezchlorová chemie– je šetrnější z hlediska obsahu. Funguje na bázi aktivního bromu a její výhodou je to, že nezapáchá, jak tomu je v případě chlorových přípravků.
  4. Čistič filtrů– ten se vám za všech okolností bude hodit. Bez filtrace nelze uchovat zářivou vodu v žádné nádrži a právě proto je důležité, hledět i na důkladné vyčištění filtru. Rozhlédněte se v nabídce a zcela jistě si jeden takový pořiďte.
  5. Chlorová chemie– je klasikou mezi všemi přípravky, které se do bazénů používají. Účinně bojuje s nečistotami, udržuje vodu čistou a postará se o její desinfekci. Její sortiment je rozmanitý! Zvolit si můžete chlor šok, chlorové tablety, granulát nebo multi přípravky, které obsahují hned několik účinných látek pro zdokonalení vaší vody.