Život před centrálním vysavačem

Při třech malých dětech a jednom manželovi (a papouškovi), jsem již mnohokrát ve svém životě uvažovala, že si ještě pořídím slepici. Ptáte se proč? Je to jasné.

Drobky! Drobky!DROBKY!!!

Určitě by v naší domácnosti byla pěkně vypasená a stala se miláčkem všech.

Po příchodu domů, všude kam se podívám, jsou drobky a drobečky, kousky a kousíčky něčeho, kolikrát si ani netroufám spekulovat, co by to mohlo být. Začnu uklízet z jednoho konce bytu a než dojdu na konec druhý (co na konec, než se posunu o pár metrů), na uklizené podlaze už je zase rozdrobený rohlík nebo peří z andulky nebo písek nebo papírky nebo cokoliv dalšího… Nekonečný příběh.

Pomocník, jakému není rovno
Než jsme si pořídili centrální vysavač, o kterém jsem si myslela (stejně jako o myčce na nádobí), že je to jen vymoženost zbohatlíků, bylo to fakt peklo.

Jelikož jsme opravovali byt a to doslova od podlahy, nechali jsme si jej zabudovat a bez něj si vážně už svůj život nedovedu představit. A hlavně bez jeho vysávacích štěrbin, které máme nainstalovány v chodbě a v kuchyni. Je to nesmírně praktická záležitost. Všechno opadané bláto z dětských bot, nanošený písek či prach krásně nametu do zabudované štěrbiny u podlahy a fiúúúú, smetí letí přímo do agregátu namontovaného ve sklepě. Nějaké drobečky v kuchyni či ptačí peří už mě jen tak nerozhází, protože vše rázem mizí ve štěrbině zabudované v soklu kuchyňské linky a fiúúúú, už je to ve sklepě (tedy v odpadkové nádrži). V celém bytě máme ještě tři další zásuvky, umístěné tak, aby sedmimetrová hadice vysavače pěkně dosáhla do každého kouta naší devadesátimetrové domácnosti.

A proto, milé hospodyňky, pokud vás čeká větší rekonstrukce bytu, domu, či dokonce plánujete novostavbu, neváhejte a centrál si pořiďte. Na trhu je několik kvalitních výrobců, kde si určitě svého nového pomocníka (a miláčka) vyberete. Firma, která se zabývá montáží, vám poradí jaká velikost, výkon, délka hadice, počet zásuvek a štěrbin, jaký druh vysávací hlavice a nástavce je pro váš dům nebo byt nejvhodnější.

A já? Já jdu pro smeták. Štěrbina v chodbě už má zase hlad a „krmiva“ je po bytě dostatek. Slepičku si pořídím raději, až budeme mít zahrádku. J

Posted in Nezařazené