Rozvlňte tělo v rytmu Zumby

Rádi byste se začali hýbat, ale moc se vám do toho zatím nechce nebo nevíte, co byste chtěli dělat? Stydíte se v přeplněných posilovnách a nejste moc zdatní sportovci? Pak vyzkoušejte Zumbu. Na ni nepotřebujete žádný talent, navíc na těchto aerobních tanečních hodinách se i skvěle pobavíte. Vypotíte přebytečná kila a budete odcházet nadšení – zkuste to.
Zumba je druh aerobního cvičení, které vzniklo vlastně tak úplně náhodou. Kolumbijský fitness trenér jel na svou hodinu a zapomněl si vzít s sebou hudbu. A tak improvizoval a zapnul muziku, kterou obvykle poslouchal v autě. A světe div se – zrodila se Zumba.
cvičení zumby
Jde o kombinaci rychlých a pomalých cvičebních sériích, při kterých jak pořádně rozvlníte své tělo, tak i občas vydechnete. Proto je Zumba vhodná i pro sportem nepolíbené začátečníky. Nemusíte se ohlížet na to, jak při cvičení vypadáte – na hodině bude spousta žen, které tam přišly za stejným účelem jako vy. Nejde o to, jak vám to půjde, ale o to, že se budete hýbat. A po první lekci sami určitě zjistíte, že tento druh cvičení je opravdová zábava. Pokud se přeci jen stydíte nebo nechcete jít sama – pozvěte s sebou i kamarádku a užijte si to společně. Ve dvou jde vždycky všechno líp a tak po boku někoho známého možná i zapomenete, že jste se tak trošku báli.
zumba sport
Celá hodina je jedna velká šou. V první části se zahřejete při cvicích podobných aerobiku a po změně hudby přejdete doslova na tenzní párty plnou hlasité muziky a tanečních kroků – obvykle v latinskoamerických rytmech. Nebojte se, ale nemusíte mít žádné základy s tanečních. Všechny kroky povede cvičitel a vy ho prostě budete jen napodobovat. Nejde o to přesně kopírovat kroky – ale bavit se a zacvičit si příjemným způsobem. Tanec se může měnit v závislosti na muzice a ke konci hodiny se můžete těšit, že zvolníte a zklidníte se.
Z lekce tak budete odcházet plní nových zážitků, skvěle naladěni a rozhodně nadšeni. Zumba si totiž podmaní každého – sami se přesvědčte.