„Provoňte“ Váš domov jarem


Vnímejte jaro všemi smysly.
 
1.       Asi každá hospodyňka má příchod jara spojený s velkým jarním úklidem. A je to tak dobře. Jak lépe uvítat jaro, než doma vysmýčit i ty nejzáludnější rohy a zákoutí a docílit tak skvělého pocitu čistoty.
Pravda je, že základem takového úklidu je obávané mytí oken. Tomuto úkolu se před Velikonoci prostě nedá vyhnout, ale vyprané, voňavé a opět zářivě bílé záclony za to určitě stojí.

A pokud si chcete domů přivolat pravou jarní atmosféru, otevírejte okna co nejvíc. Nejlépe za slunečného počasí, ale voňavý jarní deštík dodá také své. Když se zaposloucháte do venkovního zpěvu ptáčků, energie a pohoda Vámi zkrátka musí prostoupit.
 
2.       Chodíte rádi na procházky a pozorujete, jak se příroda probouzí k životu, první květinky se hlásí o slovo a stromy krásně pučí? Přineste si kousek přírody domů. Nejznámějším symbolem jara jsou kočičky, které najdete volně v přírodě a poslouží jako živá jarní dekorace. Můžete různě kombinovat a povolit uzdu své fantazii.
Nádech jara ale můžete vytvořit i u pokojových květin, které máte celý rok doma. Správný čas začít s přesazováním. Kupte si správný substrát a můžete začít, vůně hlíny připomene zahrádku. Květiny zaštípejte, prostříhejte, zkrátka co je potřeba, vyhrajte si s úpravou, protože na kytičkách bude proměna bytu dobře viditelná.
 
3.       S předešlými dvěma body nepochybně souvisí dekorace a dekorace interiéru je před jarními svátky nepostradatelná.
Na malovaná vajíčka na stole je ještě brzy, ale tematicky ozdobené květiny jsou správnou volbou.
Tady se můžete opravdu vyřádit a užívat jarní náladu všemi doušky. Samozřejmě můžete zajít do obchodu a nějakou pěknou výzdobu koupit. Není ale větší zábava vytvořit si vlastní a originální? Navíc je to skvělá příležitost pro maminky nebo babičky, děti Vám určitě s tvořením rády pomohou a prožijete společné, hravé chvilky.
Dekorace se asi nejvíce hodí do váziček (kočičky, větvičky) nebo do květníků, ale nápadité je, ozdobit i květník samotný. Vhodnými materiály jsou různé provázky (bavlněné), barevné písky, oblázky, kamínky, proutí, stuhy a mnoho dalších.
 
4.       Jaro se nechá i ochutnat.
Ano, mluvíme o jarních salátech a polévkách, které si můžete dopřát. Použijte čerstvou zeleninu (ředkvičky, kedlubny, jarní cibulku, hrášek, listy salátů), kombinujte chutě a barvy.
Také nápoje nám mohou zpříjemnit čekání na to správné jaro. Ingrediencí na přípravu je opět mnoho – salátové okurky, červená řepa, máta, avokádo, jahody, kiwi, banán, apod.
   
Věřím, že jste se nechali inspirovat a teď už mi zbývá jen popřát co nejvíce prosluněných dnů plných krásy, harmonie a energie.

Posted in Nezařazené