Ověřte rčení v praxi

Ono se totiž říká, že muž nezvládá dvě věci najednou, natož pak ještě víc. Žena to naopak jinak neumí. Protože by nestíhala.

Milé ženy, určitě se Vám už někdy stalo, že muž musel převzít otěže domácnosti, protože Vy jste byla, tak zvaně mimo provoz. Zlomená noha? Pobyt v nemocnici? Prostě jste byla jakkoli vyřazena z běžných domácích úkonů. Co se stalo?
Muž začal kralovat.

Představme si běžnou sobotu.

Co Vy zvládáte s běžnými pomůckami za dopoledne, věřte, že muž skončí daleko později. Pokud nevěříte, klidně si to ověřte v praxi.

Co ženu téměř každou sobotu čeká?

· Velké praní.
· Vaření poledního jídla.
· Úklid všech místností.
· Někdy mytí oken.
· Chodba před bytem na patře.

Jak dlouho Vám to trvá? Ráno začnete, odpoledne si už dáváte čaj a sledujete svůj oblíbený pořad.

Co čeká muže v sobotu, když Vás zastupuje?

1. Když jste doma, každou chvíli se ptá,
· kde je prášek na praní,
· kam jste schovala mycí tablety do myčky,
· co je aviváž,
· jakým přípravkem se myje podlaha, a tak podobně.

2. Když doma nejste, hledá, tápe, bezradně pobíhá po bytě a telefonuje Vám. A hlavně přemýšlí o tom, zda neexistuje univerzální čistidlo na všechno!
Čímž se prodlužuje doba sobotních prací … Pokud k těmto prodlevám přičteme nutné přestávky, kdy sleduje sport v televizi, nebo koná jiné potřebné činnosti, pak se dostaneme do hlubokého odpoledne.

A to není to nejhorší!
· Sobotní oběd vaří tak, že si nejprve očistí brambory, dá je vařit a čeká, až se uvaří. Potom začne obalovat řízky, usmaží je a obědvá.
· Potom dá špinavé nádobí do myčky a studuje, zda mycí tableta má správné parametry. Zapne myčku a čeká, až se program dokončí.
· Potom podle Vašich pokynů roztřídí prádlo, přidá patřičný prací prostředek s aviváží a čeká, až dopere, aby prádlo pověsil.
· Potom se pustí do mytí podlahy. Správně použije prostředek na lina, protože muž je technický typ. A koberce také dokonale vyčistí. Komu čest, tomu čest!
· Potom umyje chodbu před bytem.

Všimli jste si slůvka „potom“? Ano, takto pěkně popořádku vykonává jednu činnost za druhou. Inu, má svůj systém! Pro nás, ženy, ztracený čas!
Tipněte si, jak dlouho provádí sobotní činnosti muž. Budete vážně překvapeny! Ale jinak je roztomilý, viďte?