Vaření pro celou rodinu a každodenní vaření pro děti. Nebo jen příležitostné vaření pro vaše hosty. Ať už se vaření věnujete z jakéhokoliv důvodu, musí vás bavit. Pokud vás vaření nebaví, je to na jídle hned poznat. A když vám jídlo nebude chutnat, nebude vás vaření bavit. Jak z toho začarovaného kruhu ven? Určitě je tu cesta. Začněte u prakticky vybavené a pohodlné kuchyně. Tam, kde máte dostatek prostoru a vše hezky při ruce se pracuje mnohem příjemněji. Základem je tedy volné místo. A už jsme u nejdůležitějšího prvku ve vaší kuchyni. U kuchyňské desky. Rozhoduje její velikost, způsob, jakým ji budete používat i její materiál.
Velikost kuchyňské desky
Prázdné místo a plocha, která vám bude sloužit k přípravě pokrmů. To je to, co od vaší pracovní desky očekáváte. V nových kuchyních to není problém, tam už plánujeme místo tak, aby se vedle sebe při přípravě pokrmů mohly postavit dvě dospělé osoby a nijak si nepřekážely. Jestliže stojíte před rozhodnutím o rekonstrukci a kreslíte nové dispozice, vždy to udělejte tak, abyste získali co nejvíce volné plochy na pracovní desce. Jde to i v případě, kdy bojujete s centimetry. Například zvolte dřez bez odkapávací plochy nebo sklokeramickou desku místo plynových hořáků. Obojí vám poskytne větší rovnou plochu, kde při přípravách odkládáte různé věci.
Použití pracovní plochy
Velkým problémem bývá, že si na desku začnete umisťovat nejrůznější drobné spotřebiče a pomocníky. Pryč musí toustovač, topinkovač, nejrůznější stojánky. Vše vám ubírá místo na pracovní ploše. Nenechte se zmýlit tím, že jsou v zadní části. I tam překáží.
Materiál pracovní desky
Kuchyňská deska musí být dostatečně odolná, a to nejen proti mechanickému poškození. Musí odolávat i vysokým teplotám a chemickému čištění. Velmi praktickým materiálem je kámen! A nemusí to být jen ten přírodní. Dokonalé vlastnosti má technický kámen.