Na co vás upozorní elektrikář

Prodej nemovitosti

Že nejsou všechny nemovitosti v České republice v perfektním stavu, je jasné snad každému. Bohužel to může souviset i se stavem elektroinstalace, která je v některých případech přímo nebezpečná. Jestliže zakoupíte byt, dům, chatu, garáž, dílnu a jakékoli další bytové a nebytové prostory, měli byste se mimo jiné přesvědčit i o tom, zda jsou kabelové rozvody, zásuvky, vypínače, rozvodné krabice a další koncové prvky schopné bezpečného provozu.

elektrikářské pomůcky

Po zakoupení nemovitosti se vyplácí dohodnout schůzku s elektrikářem v Praze 6, který prověří vše, co je zapotřebí, a upozorní vás na všechny nedostatky, případně navrhne vhodnou nápravu. V některých bytech bývají i velmi zajímavé jevy:

Zásuvky vedle umyvadla – toto je velmi nebezpečná situace, a i když je zdánlivě pohodlné zapojit fén na vlasy hned vedle vany a umyvadla, náhodný kontakt s vodou se vám může stát osudným. Podobné to může být i v kuchyni, objevíte-li zásuvku hned vedle kuchyňského dřezu.

nářadí elektrikáře

Přetížený zásuvkový okruh – někteří kutilové svedou neuvěřitelné věci. Aby si usnadnili život, ke třem zásuvkám v místnosti přidělají dalších pět a do každé z nich zapojí spotřebiče v prodlužovacích šňůrách s s více vstupy. Může se pak stát, že přetížené vedení způsobí zkrat a následný požár.

Hliníkové rozvody – zdaleka ne ve všech bytech jsou již nové měděné kabelové rozvody, a zakoupíte-li byt nebo dům v původním stavu, elektroinstalace tu může překračovat dobu své životnosti právě v podobě hliníkového vedení. Nebezpečných jevů je tu hned několik. Za prvé mohou být v zásuvkách, rozvodných krabicích a vypínačích povolené šrouby v kontaktech a může tu dojít ke vzniku elektrického oblouku a k požáru. Za druhé může být již natolik zpuchřelá a poškozená izolace vodičů, že vás to může ohrozit na životě a rovněž může dojít k požáru. A za třetí při přerušení ochranného vodiče PEN se může dostat fáze na kostru některých spotřebičů a může vám to přivodit smrtelný úraz.

Posted in Web