Kokosový olej

Kokosový olej se vyrábí z kopry – jádro zralého kokosového ořechu, který roste v tropech na kokosové palmě. Používá se v potravinářství, průmyslu, ale i medicíně. Kokosový olej se díky našim klimatickým podmínkám prodává v tuhé, bíle podobě. Má velký obsah nasycených mastných kyselin, odolává proti žluknutí, trvanlivost má až dva roky.
 skořápka kokosu
Kokosový olej bělí zuby
Pravidelné čištění zubů kokosovým olejem bělí naše zuby. Klasické zubní pasty obsahují mnoho dráždivých chemických látek, které naše zuby ničí. Kokosový olej zabraňuje tvoření aftů v ústech a zklidňuje dásně.
 kokosový olej ve skle
Péče o tělo a vlasy
Olej je tak praktický, že se po koupeli můžete namazat a zároveň nanést do Vašich vlasů.Kokosový olej zjemňuje pokožku a krásně se vstřebává. Můžete ho nanést i na vaše rty, olej zamezí praskání. Olej můžete nanést do konečků mokrých vlasů, úžasně si vlasy učešete a nebudete je mít suché. Použít ho můžete i na suché vlasy jako masku. Nanesete ho do vlasů, rozčešete, zabalíte do ručníku a po půl hodině vlasy umyjete, jak jste zvyklí.  Vlasům olej dodává lesk a zdravý vzhled.
 
Vaření je zdravé
Na tomto oleji můžete smažit, je tepelně stabilní až do 200 stupňů, vymažete s ním pekáč na pečení Vaší oblíbené buchty. Přidává se do zeleninových salátů, dodá neobvyklou chuť, ale ladí spolu dokonale. Kokosový olej neobsahuje cholesterol a tak je doporučován dietology při redukci váhy.
 půlky kokosu
Kokosový olej je zázrak
Není snad nic, na co by se nedal tento zázrak použít. Jednu chvíli jste s ním v koupelně, mažete si pokožku, dáváte ho do vlasů. Po čištění zubů ho rovnou s sebou vezmete do kuchyně a připravujete Vaše oblíbené jídlo. Je oblíbeným pomocníkem v našich domácnostech ale i v medicíně. V posledních letech se o něj začíná více zajímat zdravotnictví, působí preventivně proti srdečním chorobám a rakovině. Každý z nás by tento malý zázrak měl mít doma.

Posted in Nezařazené