Dovolená s karavanem

Na co se těšit? Na skutečně nádhernou dovolenou, v soukromí a pohodlí. Nic vám nebude chybět, naopak možnost, kdykoliv zvednout kotvy a přemístit se za jiným programem, jinými zážitky a dokonce za jiným počasím, vám dá navíc pocit naprosté svobody.

Karavan je parádní základna pro výpady do hor

Bude-li chladno, zatopíte si. Bude-li vedro, zapnete klimatizaci. Začne pršet, zalezete do tepla obytného přívěsu či auta, pustíte si televizi a budete hrát společenské hry se svými dětmi. A že v době dovolené se bude hrát důležité fotbalové utkání? O nic nepřijdete.

Další věc, kterou vám nejen že stan, ale žádný penzion a ani luxusní hotel neumožní, je uvařit si vlastní jídlo. Nesbíhají se vám sliny, na snídani, ve formě smaženice s čerstvě nasbíraných hříbků, na mléčný koktejl z lesních plodů, které jste s dětmi přinesli z procházky? To vám umožní jen perfektně vybavena kuchyň karavanu.

A to spaní. Široká postel připomínající zámecké lože. Je pohodlná a spí se v ní jako v přírodě, parádně a do růžova.

Úzké silnice jsou ošemetné

A čeho se vyvarovat? Přehnaného řidičského sebevědomí. Zapomeňte na to, že vaše auto, má razantní zrychlení, že perfektně sedí v zatáčkách a umožňuje jimi svižný průjezd. Obytný vůz, je ve srovnání s vaším vozem taková přerostlá želva. Dynamika slušná, ale porovnání s osobním automobilem vychází značně bledě. A přívěs? Jste dlouhá souprava jako kráva. Přes deset, někdy i patnáct metrů. Při jízdě to s vámi cloumá, podle toho jak fouká vítr. Vycouvat a otočit se? Raději soupravu rozpojit a obrátit vše odděleně. Zkrátka vše je odlišné řízení. Jiný způsob. Je třeba zapomenout na zažité návyky. Už jen ta šířka obou karavanů dá často o sobě vědět.

Pokud zvládnete řidičské emoce, můžete od dovolené s karavanem očekávat dobrodružství a pohodu. Je to jiná dimenze cestování. Cestování s pohodlím a odpovědností. Takové menší rozšíření obzorů.