Je automatická převodovka lepší nebo se bez ní obejdete? Jaké jsou její hlavní výhody?

Přemýšlíte o nákupu nového automobilu ale nejste si jistí, zda chcete mít auto s automatickou nebo manuální převodovkou? V čem je automat lepší? 

Je automatická převodovka lepší nebo se bez ní obejdete? Jaké jsou její hlavní výhody? 

Manuál nebo automat? I když v dnešní době roste počet řidičů, kteří dávají jasně přednost automatické převodovce, stále je hodně i těch, kteří by manuální převodovku neměnili. A proč? Pro požitek z jízdy, protože v autě by se mělo řadit, jenže ani automatické převodovka vás o zážitek z jízdy nepřipraví, navíc mnohým řidičům může být také ku prospěchu. Začínáte jezdit? Máte řidičák krátce nebo jste se doposud báli řídit? Možná to právě auto a automatickou převodovkou za vás vyřeší. 

auta a silnice

Je vhodná pro začátečníky? 

Je pravdou, že každý začínající řidič by se měl učit řídit auto s manuální převodovkou, protože jen tak lze získat všechny potřebné znalosti a zkušenosti. Jakmile si zvyknete na automatickou převodovku, v autě s tou manuální můžete být značně ztracení. To je špatně, ale jestliže již řidičské oprávnění máte, bojíte se jezdit a máte strach z toho, že auto nedokážete řídit, může automatická převodovka v mnohém pomoci. Odpadají totiž starosti, žádná spojka, žádné přemýšlení nad tím, kdy zařadit a jak. Takže nováček může sledovat jen vozovku, věnovat se řízení a tím pádem být i méně nervózní. Určitě by ale každý řidič měl zvládat všechno. 

modré auto

Užijte si jízdu 

Někdo si sice dokáže užít jízdu jen, když může řadit sám, ale co si budeme povídat. Při dlouhých cestách je prostě automatická převodovka mnohem komfortnější a zážitek z jízdy stejný. Takže pokud vyjíždíte často na delší cesty, nebojte se, že při absenci nutnosti řadit, za volantem zatrnete a zaspíte. Naopak je to pohodlnější a to nejen pro řidiče. Auto s manuální převodovkou často zacuká, ale to se s manuálem nestane, takže i spolujezdci se budou během jízdy cítit skvěle. 

Dříve platilo, že auta s manuální převodovkou byla příliš drahá, dnes ale ani toho neplatí, takže auto s automatem můžete mít i za solidní peníze. Určitě se toho tedy neobávejte.