Vytvořte smyslný pohled s kouřovým líčením

Když se řekne kouřové líčení, ihned se nám vybaví černý oční stín a pronikavý pohled. Ale to není vše. V dnešní době existuje mnoho dalších stínů, které můžete užít k vytvoření kouřového líčení – červený, hnědý, modrý, fialový a zelený… Tyto stíny se vyrábí v paletkách i samostatně v mono stínech hned v několika odstínech a tónech, abyste dosáhli nejlepšího efektu kouřového líčení.
oční stíny
Co byste měli vědět, než začnete s líčením? Základním pravidlem je, že není vhodné na denní nošení do školy a do práce. Naopak se hodí na večerní akce, jako jsou večírky, koncerty nebo večeře s přítelem.
V tomto případě neplatí přísloví čím víc, tím líp. Najděte si takovou intenzitu stínů, která vám bude slušet a ve které se budete cítit pohodlně. Pokud jste zvyklé nosit make-up, dokážete snést výraznější stín, než když nejste zvyklé nosit žádný. To však není pravidlem. Každý tvar obličeje a barva pleti snese jinou intenzitu a množství očního stínu.
zlaté stíny
Dalším pravidlem při kouřovém líčení je minimální užití tvářenky a rozjasňovače, naopak doporučujeme nešetřit bronzerem, který zdůrazní kontury obličeje. Také není vhodné volit tmavý odstín rtěnky. Vsaďte na nude přírodní odstíny!
Návod, jak vytvořit perfektní kouřové líčení:
Začněte očima. Pokud byste první začali s přípravou pleti a make-upu, mohlo by se stát, že by vám oční stín spadal pod oči a došlo by k nežádoucímu výsledku.
Pro dlouhotrvající efekt nezapomeňte užít podkladovou bázi. Na ni můžete nanést make-up, aby nešly vidět žilky a zapudrovat.
Do ohybu víčka naneste hnědý, neutrální stín, který nezapomeňte „vyblendit“, tzn. vytvořit efekt do ztracena. Tedy by se nikde neměly nacházet ostré linie. Můžete postupně do koutků oka přidávat tmavší stín do té doby, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. Zde myslete na pravidlo méně je více. Přidávejte opravdu malé množství stínu a raději ho vrstvěte, než abyste to s jeho nanášením přehnali. Můžete také dodat oku trochu lesku pomocí třpytek, které nanesete na pohyblivé víčko. Pro efekt otevřených očí naneste bílou oční tužku na vodní linku a také neopomeňte na černou linku na oči.
Pokud máte oči hotové, nezapomeňte setřít zbytek opadaného stínu pod očima. Poté naneste řasenku, popřípadě nalepte umělé řasy.
Dalším krokem je nanesení make-upu a následné zapudrování. Obličej vykonturujte a aplikujte neutrální rtěnku.

Posted in Nezařazené