Vložky nebo tampony?

Mezi celosvětově nejpoužívanější menstruační pomůcky patří vložky a tampony. Mají dlouhou tradici a jsou k sehnání na každém rohu. Zdá se, že stojí pár korun, ale pokud si sečtete výdaje za celou spotřebu během jednoho jediného roku, cifra bude celkem vysoká. Používání vložek a tamponů je snadné, a i proto jde o velmi používané pomůcky. Ty ale začínají být vytlačovány novinkou, která je u nás známá teprve pár měsíců. Jde o menstruační kalhotky z nanovláken, které jsou vyráběné v České republice.

žena v kalhotkách

Mají několik savých vrstev, které pojmou všechnu tekutinu. Díky tomu nehrozí, že by něco proteklo ven. Kalhotky dokážou zachytit stejné množství tekutiny jako vložka či tampon. Potřebujete jen vybrat správné kalhotky. Jednoduše se nosí místo běžného prádla, velikost a počet kalhotek vám pomůže vybrat náš rádce na e-shopu. Pro všechny případy jsme vám samozřejmě k dispozici.

vložky a tampony

Vyšší pořizovací cena, ale nižší náklady
Kalhotky nestojí pár korun, ale soud si rozpočítáte dobu po kterou vám vydrží, budete překvapeni tím, o kolik je to levnější než neustálé kupování vložek a tamponů. Vyzkoušejte revoluční menstruační pomůcku, kterou si velmi rychle oblíbíte. Získáte nejen pocit bezpečí – budete v bezpečí, protože kalhotky jsou tak savé, že je téměř nemožné, aby nepohltily vše, co je potřeba. Nemusíte se bát ani zápachu – nanovlákna se postarají o to, že nikdo ve vašem okolí nepozná, že zrovna menstruujete.

Menstruační kalhotky si zkrátka zamilujete, protože mají tolik výhod, že není možné, aby vám nevyhovovaly. I údržba je snadná a hygienická – stačí je vyprat a můžete je používat dál. Proto jsou ekologické. Vždy dbejte na vhodně zvolený program a na to, abyste je vyprali co nejdříve. Nemusíte se ale ničeho bát, je to jako prát obyčejné prádlo. Pro klid duše je můžete předem namočit, takže praní bude o něco hygieničtější.