Škodovka stále na vrcholu žebříčku

Tuzemské automobilky zažívají v posledních letech jistě dobré časy. Není to pouze domněnka, ale fakt podložený statistikami, týkajícími se produkce a tržeb za uplynulá období. Své prvenství si však neustále drží stabilní Škoda Auto. Není to nijak překvapivá zpráva, jelikož Češi byli vždy tuzemské značce věrni a tento trend pokračuje i nyní. Je to logické, Škoda vyrábí stále nová auta a přizpůsobuje se poptávce. Uspokojí tedy náročného i skromnějšího řidiče a to jak co se týká výbavy vozu, tak jeho ceny. Nezapomíná ani na novinky ve své výrobě a tak neustále překvapuje a inovuje.
mokré logo Škoda
Dle Sdružení dovozců automobilů došlo od začátku letošního roku k registraci přes 205 000 nových osobních automobilů. To svědčí o tom, že Češi nekupují pouze ojeté vozy, ale stále více si dělají zálusk na takzvané fungláče. 
Mezi vlajkové lodě mladoboleslavské automobilky patří bezesporu Škoda Octavia, která je také nejprodávanější. Další místa v prodejnosti a tím pádem i oblibě u českých motoristů zaujaly tradiční Fabia, Rapid a Superb. Docela nedávno představila Škodovka novinku pro milovníky SUV modelů, tedy Škodu Kodiaq, ta se již v září dostala na sedmé místo mezi nejprodávanější vozy. Její úspěch byl ihned zřejmý, jelikož získala také titul Auto roku 2016. Nabízí svým majitelům nový rozměr, který doposud u Škodovky chyběl, a byla to evidentně trefa do černého. Můžeme se tedy pouze těšit, jak si v příštím roce bude na žebříčcích stát další novinka, tedy Škoda Karoq.
světlo Škody Octavia
Mezi verzemi karosérií pak jasně vedou kombíky. Je to logické, neboť jsou praktičtější a Češi, milovníci výletů a dovolených, na něž se dopravují vlastními auty, je jistě ocení.
Škodovka však nehraje prim pouze, co se týká nových, ale také ojetých vozů. Díky tomu se jejich ceny drží stále poměrně vysoko v porovnání s vozy zahraničními. Kdo tedy nemá na to, koupit si nové auto, volí ojeté, ovšem také značky Škoda. Ve velkém se proto také přivážejí ojeté škodovky z ciziny, kdy u nás je jich kvůli vysoké poptávce nedostatek. Tyto jsou však také, díky své bohatší výbavě, rychle pryč.