Rozšiřujte síť svých zákazníků

Každá společnost, která se zabývá výrobou, musí mít zajištěn i odběr svých výrobků. Zákazníky si taková společnost získá především kvalitou svých výrobků, ale taky kvalitou doručení. Ne každá firma nebo společnost si může dovolit takový vozový park, který by jí zajistil veškerou expedici. Pak je na uvážení každé takové společnosti, zda se spokojí se stávajícím počtem svých zákazníků a výrobu podle toho upraví nebo se bude snažit o přísun nových zákazníků. Je jisté, že přísun nových potenciálních zákazníků každou společnost, spojenou s výrobou jakéhokoli zboží, pozvedne a zajistí její hladký chod. Byla by škoda přicházet o nové odběratele jen kvůli nedostatečnému vozovému parku.

Převoz nadměrných nákladů

Moderní a stále oblíbenější mobilní domy jsou pro jejich výrobce ziskovou záležitostí. Mnoho lidí totiž touží po vlastním bydlení, ale bohužel nemají dostatek finančních prostředků na jeho pořízení. Mobilní dům je proto velmi vyhledávaným artiklem, protože umožňuje bydlet ve svém, a to bez vysokých pořizovacích nákladů. Každý výrobce má snahu dopravit mobilní dům co nejdříve na místo, které si zákazník vybere. Problém nastává tehdy, když se poptávka navýší a výrobce nestíhá se svým vozovým parkem zabezpečit převoz domu. V takovém případě by měl výrobce kontaktovat spediční společnost , která by mu umožnila zajistit veškeré poptávky a rozvoz domů k zákazníkům.

Když je vozový park příliš malý

Menším firmám se nevyplatí pořizovat si obrovský vozový park. Jednak by pro ně jeho pořizovací cena byla pro ně příliš vysoká a jednak by ani neutáhly jeho údržbu, která taky zrovna není nejlevnější. Ale malý vozový park ještě nemusí znamenat ztrátu svých zákazníků kvůli opožděným dodávkám. Tu totiž může zajistit spediční společnost, s kterou se dohodnete na jasných pravidlech a podmínkách. Buďte rozumní a nevyhazujte peníze zbytečně, když nemusíte.