Nové kroky pro zabezpečené soukromí

Na trhu se můžeme setkat s mnoha sociálními sítěmi. Ty nejznámější jako Facebook či Instagram zná snad každý. Pro udržení svých klientů dělají obě společnosti maximum. Chtějí nabídnout svým klientů prvotřídní služby, ale také prvotřídní bezpečí.
Internet je skvělé místo, kde se můžeme potkat s lidmi z druhého konce světa, získat potřebné informace nebo objednat nepřeberné množství zboží. Nikdo však nepomyslel na bezpečí. Bohužel se najdou takoví lidé, kteří chtějí zneužívat osobních informací nejrůznějších osob a následně s nimi obchodovat.
facebook stránky
Neskutečné kvantum lidí je dnes připojeno na sociálních sítích, ale už málokdo si uvědomuje, jak je člověk ve světě internetu křehký. Společnosti poskytující sociální sítě musí tedy nabízet stále lepší a lepší zabezpečení, aby si udrželi a ochránili své uživatele.
Sociální síť Facebook tedy avizovala několik změn , které by měly napomoct k uchování citlivých informací jednotlivých uživatelů a zároveň co nejvíce znepříjemnit práci hackerům, kteří se chtějí do účtů dostat.
Prvním omezením, které má přijít je do značné míry zamezení možnosti vyhledávání podle e-mailů a telefonních čísel. Existují totiž osoby, které si kontaktní údaje ukládají a následně prodávají marketingovým agenturám, které daným osobám vnucují své služby.
Další změnou je omezení automatického přihlašování nejrůznějších programů a aplikací. Ty většinou zbytečně po uživateli požadují přistup do telefonního seznamu, sdílení polohy či přístup ke kontaktním údajům. Tyto přístupy jsou požadovány za zbytečné a potenciálně nebezpečné. Tudíž pokud nebudeme aplikaci využívat déle, než tři měsíce přístupy se automaticky uzamknou.
označení soukromí
Kromě těchto kroků chce Facebook také omezit uchovávání informací při sdílených textových zprávách a telefonních hovorech.
V dnešní době kybernetických útoků je zapotřebí si své soukromí dobře střežit. Nejde jen o to, že nám někdo může ukradnout naše osobní data, ale rovnou celou naši identitu. Může pod našim jménem přidávat příspěvky, tvořit stránky či platit reklamy. My se jen následně divíme, jak tučný účet nám přišel. Proto je zapotřebí si své účty a data bedlivě střežit.

Posted in Nezařazené