Kam letos na dovolenou?

Pokud se chystáte na dovolenou, Baleárské ostrovy jsou velmi oblíbenou a vyhledávanou turistickou destinací. Nejspíše to bude třemi sty slunečnými dny v roce a nádhernými plážemi, olemovanými průzračným mořem. Hlavním a zároveň i nejlidnatějším městem je Palma de Mallorca, ve kterém najdete skutečně na každém rohu nějakou pěknou palmu.
moře u Ibizy
Kromě historických památek, kostelů a muzeí v něm můžete navštívit nekonečné množství kaváren, restaurací a trhů, kde se prodává všechno, po čem by mohlo turistovo srdce zatoužit. Jestli hledáte spíše aktivní dovolenou, kromě plavání si na ostrovech užijete potápění, šnorchlování či windsurfing a golf. Baleárské ostrovy provozují skutečně kvalitní golfová hřiště. Lákavá je i možnost pěších výletů po horských stezkách. Nebo vyjížďky na kolech či putování po ostrovech na koních.

Cala Mandia

Mallorca – největší z ostrovů, který je v centru turistického zájmu a proto je i více komerčně orientován než zbývající ostrovy.
Ibiza– spojení bílého písku, modravé vody a taneční hudby učiní každou noc, kterou strávíte na tomto ostrově, nezapomenutelnou. Každý večer se tu koná minimálně jedna velká plážová párty.
Formentera– ostrov, který se neobjevuje v nabídkách cestovních kanceláří a přesto na něm existuje několik míst, kde se můžete ubytovat. Pokud máte rádi luxus, přímo na pláži najdete hotel Insotel Club Formentera Playa, který poskytuje sportovní vyžití přímo v jeho areálu.
přístav ve Španělsku
Cabrera
– ostrov s křišťálově čistou vodou, která umožňuje viditelnost až do hloubky třiceti metrů, je rájem pro potápěče. Pod vodou se mohou těšit na barracudy, chobotnice a murény, které se tu vyskytují v hojném množství.
Menorca – ostrov, který leží mimo hlavní zájem turistického ruchu. Pokud ale hledáte klid a možnost poznávat místní obyvatele, jeďte letos na Menorcu. Ostrov se pyšní městem Ciutadella, který byl prohlášen za národní kulturní památku, nebo poutním místem Monte Toro.

Posted in Nezařazené