K čemu je dobrý neustálý technický pokrok?

Žijeme v době, kdy se všichni společně snažíme si život co nejvíc ulehčit, a proto vznikají stále nové továrny, nové technické zmoženiny. Jednoduše a prostě – vše je neustále zdokonalováno a vylepšováno. Z dobrého se dělá lepší, z nového novější. Proč to tak však lidé chtějí? Proč se nechtějí trochu více snažit oni sami, a tím chránit kupříkladu životní prostředí?
spolupracující tým na poradě

Dle mého názoru k tomuto dochází, jelikož lidstvo samo svůj pokrok neumí již zastavit. Nemyslím to ovšem špatně, to ne. Možná by se místo slovíčka neumí, mělo napsat nechtějí, jelikož každý z nás dává slovům trošku odlišný význam. Samozřejmě, že je dobře, když přijde maminka domů z práce, a prádlo nemusí máchat v ruce, ale dá ho jen do pračky, a poté hned sušičky. Další skvělou věcí je také myčka nádobí, která napomáhá všem v rámci gastronomie a ženám v početnějších domácnostech.
člověk sedící za počítačem

Proč se však lidé snaží z něčeho dobrého udělat ještě něco lepšího, je to, co mi leží v hlavě. Proč když něco dobře funguje, to prostě nenecháme tak, jak to je? Myslím, že je to tím, že se lidé prostě již naučili toužit po tom nejlepším, ale pokud mají jen to dost dobré a osvědčené, tak je to pro ně pořád málo. Myslím, že prostě mají pocit, že jejich život nebude mít smysl, pokud se stále nebudou hnát za něčím novějším a novějším. Jistý vliv na toto chování bude mít jistě i výchova, který nejspíše v těchto případech vedla k tomu, že pokud toho mám hodně, musím toho chtít ještě víc.

Z jiného úhlu pohledu je to zase tím, že pokud chtějí dělat z nového ještě novější, zaměstnají tak více lidí, a nezaměstnanost našeho státu se sníží, což je asi ten nejpozitivnější faktor celé této záležitosti. Jenže jakmile se naše planeta nasytí těchto věcí, a pochopí, že ke šťastnému životu nikdo nepotřebuje značkové oblečení, nejdražší telefon, hodinky či počítač, vše se vrátí do starých kolejí, a nově zaměstnaní se tak stanou nezaměstnanými, a nejspíše budou muset absolvovat některý rekvalifikační kurz, aby vůbec měli kde pracovat.

V neposlední řadě je však nutné zmínit, že pokud se pořád z dobrého bude dělat ještě lepší, dojde k tomu, že naše planeta bude přetížena, a lidstvo bude zbytečně vším plýtvat. Z krásných míst pro život se tak stanou spíše skládky, kde budou kupříkladu týdny či staré věci odloženy, jelikož lidé o ně již nebudou mít zájem

A tak vás prosím, aby se každý z nás sám zamyslel nad tím, jak by mohl naší planetě pomoci, jelikož ona opravdu nikde není planeta č. 2, na kterou bychom mohli přesídlit.